VII. Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál
A Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál sajátos helyet foglal el a nyári kulturális kínálatok széles palettáján. Immár hetedik alkalommal rendezik meg augusztus 24-28-ig a Klebelsberg Kuno Művészeti és Kulturális Központban. (Pesthidegkút, Templom u. 2-10.)
A Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál nem törekszik mega- látványosságra, a divatos „trendeket” is mellőzni látszik; ezzel szemben évről évre következetesen és markánsan klasszikus értékeinket védő, hagyományainkat ápoló programsorozattal várja az érdeklődőket.
A Klebelsberg Kuno Kulturális Központ nemrég megnyílt területén felsorakoznak majd népi kultúránk több évszázados hagyományainak játékos elemei, a „csodaszarvas hintától” kezdve „Fanyűvő” faeszközein keresztül a századforduló polgári világát idéző bűbájos csúzlizdáig.
Népművészeink bemutatói szervesen illeszkednek a programokhoz, egyedülálló látványosság lesz Váry Gábor keramikusművész napóra kiállítása.

 
A népi és polgári kultúra világát idézik a programok is; a népmesék varázsos hangulatát a különböző színhelyek fantázianevei sugallják. Az Óperenciás udvar gyermekelőadásaiban a magyar irodalom hősei elevenednek meg, Mátyás király zenészeitől Móra csodálatos figurájáig, és a népmesei Vackor király történetéig. Régi játékaink a Griffmadár fennsíkon lesznek, honfoglaló őseink jurtáját pedig az „égig érő dombon” lehet majd kipróbálni.

A megnyitón József Attila emlékév jegyében emlékkoncert hangzik el a költő tiszteletére a Kaláka együttes előadásában.
Móricz Zsigmond négy egyfelvonásosa, A dinnyék mellett izgalmas esti előadásnak ígérkezik a Száztagú cigányzenekar műsora „Magyar rapszódia” címmel, sztárvendég lesz az Európa- és Világbajnok Botafogó együttes, a fesztivált pedig a Corvin Táncegyüttes bemutatója és közös magyar táncház zárja majd.

 
VII. Pesthidegkúti Nyári Művészeti Fesztivál
2005. augusztus 24-28.

Klebelsberg Kuno Művelődési Kulturális és Művészeti Központ udvarai, kertje
Budapest II., Pesthidegkút, Templom u. 2-10.

megközelíthető a 257, 64, 164-es autóbusszal a hűvösvölgyi végállomástól

Augusztus 24. szerda

18.00 Budai Képzőművész Egyesület kiállításának megnyitója – Kúria-szalon
19.00 Ünnepi megnyitó (szabadtéri nagyszínpad)
Köszöntő: Horváth Csaba polgármester

„… még nem nagy az ember,
De képzeli hát szertelen.
Kísérje két szülője szemmel
A szellem és a szerelem”

József Attila tisztelete
Közreműködik: Kaláka Együttes, Mohai Gábor, Écsi Gyöngyi
21.00 Régi magyar és európai muzsika fáklyafénynél borral-vigalommal Tabulatura - Óperenciás udvar - borkóstoló a kesztölci borpince különlegességeiből

 
Augusztus 25. csütörtök

18.30 Vendégváró dallamok - Customs Band - Finomságok ligete
20.00 „Tűzcsizmák” – Európa és világbajnok Botafogó Táncegyüttes estje két részben – nagyszínpad

I . rész
Formációs tánc show – virtuozitás, humor, erotika, látvány

II. rész
Don Q - Dramatikus táncjáték 4 tételben
1. Fiesta
2. Falak
3. Extasy
4. Epilógus

Koreográfus-rendező: Dalotti Tibor
Dramaturg: Mészöly Gábor
Jelmez: Rományi Nóra
Jegyár: 1000Ft, Állójegy: 500Ft

 
Augusztus 26. péntek

„Magyar százszorszép sok zenével”

11.00 Fanyűvő játékai és csudálatos meséi – Égigérő domb, Griffmadár fennsík
Újszászi népművészek: Klára néni guzsalyas, Klári néni rokka, körmöskés, Éva néni csipkeverés, Klárika néni körmönfonás;
Bíró Kálmán pesthidegkúti szövőmester – Griffmadár fennsík
Paprikajancsi csúzlizdája – Bergengóc várfal
Csodaszarvas hintája – Griffmadár fennsík
Hét vezér jurtája – Griffmadár fennsík
12.50 Ki nyer ma? – Magyar Rádió adása – Muzsikáló terasz
13.00 – 15.00 Zenélő csokor – Ifjú zeneszeretők Finomságok ligete, Muzsikáló terasz, Sárkányfal
14.00 Régi mesterségek bemutatói – Kosbor Kézműves Műhely, Újszászi Asszonyok, Bíró Kálmán – Vásár sétány, Égigérő domb
14.00 Körtemuzsika - bűvös hangszerek Micsik Béla (Vajdaság), Kovács Marcell (Felvidék) – Kúria színpad
15.00 Mátyás mesék – Art’s Harmony Társaság – Óperenciás udvar
16.00 Móra: Csicseri történet - Berbencés Játékszín - Óperenciás udvar
17.00 Vári Gábor napóra kiállításának megnyitója – Függőkert
17.15 Körtemuzsika - bűvös hangszerek – Micsik Béla (Vajdaság), Kovács Marcell (Felvidék) – Kúria színpad
17.30 „Császárkeringő” nagyanyáink muzsikája – nosztalgia térzene Pénzügyőr Zenekar – Finomságok ligete
18.30 Tűzről pattant mesék felnőtteknek – Gulyás László – Kúria színpad
19.30 „Éljen a magyar” – nosztalgia térzene – Pénzügyőr Zenekar
20.00 „Magyar rapszódia” - koncert show két részben
Száztagú cigányzenekar és szólistái – Nagyszínpad
Jegyár: 1000Ft, Állójegy: 500 Ft.

22.00 Tűzzsonglőrök – Finomságok utcája

A nap játékmestere: Gulyás László

 
Augusztus 27. szombat

„Szivárvány”- kultúrák között kalandozva

10.30 Magyar műhelyek, régi mesterségek, régi játékok, látványosságok, fesztivál fogat, Csodaszarvas hintája, Paprikajancsi csúzlizdája, Hét vezér jurtája Rajzverseny – Sárkányfal
11.00 Benedek Elek: Vakorckirály – Tér Színház – Óperenciás udvar
12.00 Kerek erdő hangjai – népi hangszerek bemutatója
Micsik Béla (Vajdaság), Kovács Marcell (Felvidék) – Kúria színpad
13.30 Bor vetélkedő a kesztölci borpince boraival jó ebéd mellett – Finomságok ligete
14.00 Rajzverseny eredményhirdetése – Sárkányfal
14.30 Világjáró dallamok – Weszely Ernő harmónikázik – Finomságok ligete
16.30 Brémai muzsikusok – Aranyszamár Társulat – Óperenciás udvar
17.30 Görög táncok – táncház – Vásár sétány
19.30 Móricz Zsigmond: Dinnyék
4 egyfelvonásos komédia – Kis Színház – Nagyszínpad

A násztehén
Kvitt
Lélekvándorlás
A dinnyék

Szereplők: Ábel Anita, Ivancsics Ilona, Jónás Rita, Kiss Gábor, O.Szabó István, Faragó Laura
Rendezte: Kiss Gábor
Jegyár: 1000Ft, Állójegy: 500Ft.

21.30 Tűzijáték
22.00 Táncoljunk! – kerti mulatság

A nap játékmestere: Domahidy László

 
Augusztus 28. vasárnap

Családi nap a régióval

9.00 Fesztivál futás – futóverseny Ófalu utcáin
(nevezés 8-9 óra között a Templom utcai bejáratnál)
10.00 Labdarúgó villámtorna (utcák, terek, baráti körök – amatőr kiscsapatok részvételével)
Helyszín: Szabadság utcai sportpálya
Nevezés: 9-10 óra között a helyszínen
Előzetes nevezés folyamatosan augusztus 27-ig a Klebelsberg Művelődési Központban
10.00 Vásár, régi mesterségek, látványosságok, gyerekjátékok, bemutatók, csúzlizda, körhinta, fesztivál fogat
10.15 Futóverseny eredményhirdetése – nagyszínpad
10.45 Mézeskalácshuszárok – gólyalábas ficere – Trambulin Színház Vásár sétány, Finomságok ligete
11.30 Az elátkozott király – Ökumenikus iskola Szeder osztályának saját meséje Óperenciás udvar
12.00 Jó ebédhez szép muzsika – Pilisszentiváni Fúvószenekar – Kúria színpad
14.30 Budakeszi gyermekcsoport – Óperenciás udvar
14.45 Brumi Pesthidegkúti Színjátszók előadása – Óperenciás udvar
15.00 Roll Dance bemutató – nagyszínpad
15.30 Mézeskalács huszárok – gólyalábas ficere
16.00 Kiss Zenede tánccsoportjainak bemutatója (társastánc, jazz) – nagyszínpad
16.45 Basa Pista póruljár, gólyalábas pandúrjáték – Trambulin Színház – Kúria színpad
17.30 Kiss Zenede Corvin Táncegyüttesének bemutatója – nagyszínpad
18.00 Magyar Táncház a Corvin Táncegyüttessel – nagyszínpad és kert

A nap játékmestere: Csák György

Programigazgató: HEDRY Mária

A programok ingyenesek. A nyitóelőadásra a belépés díjtalan. A többi esti előadásra jegyek elővételben kaphatók a helyszínen. Klebelsberg Kuno Művelődési Kulturális és Művészeti Központ, Bp. II. Pesthidegkút, Templom utca 2-10. Tel: 392-0860

Az előadásokra helyfoglalás érkezési sorrendben!

[ Deák Attila ] 2005-08-09 06:02:00